W dniach 13-14 września 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne członków naszego stowarzyszenia połączone XIII warsztatami zawodowymi z wyceny nieruchomości zabytkowych oraz wyceny maszyn i urządzeń.

Spotkanie rozpoczęliśmy spływem kajakowym rzeką Bóbr, w którym uczestniczyło i go ukończyło 15 naszych członków. Po pokonaniu 10 km trasy, obfitującej w przygody, w tym niespodziewaną kąpiel w rzece naszego kolegi, na mecie czekało na nas ognisko i kiełbaski. LSRzM po raz pierwszy zorganizowało spływ kajakowy Bobrem, ale już teraz wiemy, że w przyszłym roku go powtórzmy. 

Popołudniu w Domu Arnolda w Villi Greta odbyły się warsztaty zawodowe, które poprowadziła koleżanka Ewa Głowska oraz kolega Jacek Sabat. Ewa na przykładzie swojego operatu przybliżyła nam problematykę związaną z wyceną zabytkowych pałaców i parków dworskich, natomiast Jacek omówił metodologię i pokazał przykłady swoich wycen maszyn i urządzeń. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie z odbytych warsztatów. 

Wieczorem, w pięknej sali restauracyjnej w Villi Greta odbyła się kolacja i zabawa integracyjna przy muzyce.

Kolejnego dniu po śniadaniu udaliśmy się z przewodnikiem, naszym kolegą Darkiem Ignaczewskim, na rajd w Góry Kaczawskie. Po niespełna 2-godzinnej wędrówce zdobyliśmy szczyt Dłużek (592 m n.m.p.), z którego wieży widokowej rozpościerała się piękna panorama Krainy Wygasłych Wulkanów. W wędrówce towarzyszył nam pies właścicieli Villi Grety – Joy (Azor). Uzbieraliśmy też sporo grzybów. 

To był wspaniały czas. Dziękujemy członkom LSRzM za cudowną atmosferę i miło spędzone chwile.